Úvod Bederní pásy

Bederní pásy

Bederní pásy se stávají čím dál více oblíbenou pomůckou mnohých, kteří mají problémy s bederní páteři, ale i těch, kteří se bolesti bederní páteře snaží předejít. Bederní pásy mají na oblast beder pozitivní vliv díky působením tepla, ale i působením přírodních materiálů, ze kterých jsou pásy vyrobené.
Některé bederní pásy jsou i s vibracemi. To ještě více podporuje účinek těchto pomůcek.

Fotolia 1250655 Subscription LBederní pás má více funkcí. Mezi hlavní funkce patří:

 • ochrana bederní páteře: Jde o ochranu proti poškození bederní páteře, ale i tepelnou ochranu zamezující prochladnutí oblasti bederní páteře. Bederní páteř by si před chladem a poškozením měli chránit především sportovci, kteří se vystavují více rizikům prochladnutí i úrazu. Tepelnou ochranu bederní páteře ještě více zajišťují speciálně vyhřívané bederní pásy.
 • podporuje správné držení těla: Díky bedernímu pásu budete nuceni mít správné držení těla. Nebudete se tak muset na tuto oblast tolik soustředit.
 • prevence: Je vhodnou prevencí. Předejdete totiž prochladnutí i špatnému držení těla.
 • hojivý účinek: Působí hojivě na některá onemocnění související s bederní páteří.
 • relaxační účinek: Nošení bederního pásu je pohodlné a vy se budete cítit celkově lépe.

Většina bederní pásů je přizpůsobená tak, že je můžete nosit po celý den. Lze je používat při aktivitách vsedě, leže, vestoje i pohybu a mnohé jsou natolik pohodlné, že vám nebudou vadit ani v noci.

Rozmanitost bederních pásů

Máme různé druhy bederní pásů. Nejčastěji rozlišujeme:

 • neoprenové bederní pásy: Neoprenové bederní pásy jsou vhodné pro prohřátí a zpevnění oblasti bederní páteře, ale pomáhají také odstraňovat podkožní tuk.
 • tepelně regulační materiál: Pomáhá vám udržet optimální teplotu, která je vyhovující pro bederní páteř. I bederní pásy z tepelně regulačního materiálu by měly mít výztuž.
 • prodyšná pletenina: Díky tomuto materiálu se nebudete potit a vaše bederní páteř bude mít potřebný komfort. I zde je pevná výztuž.
 • kombinované bederní pásy: Jsou vyrobené z pevného opasku a neoprenového bederního pásu. Díky této kombinaci máte zaručené zpevnění i prohřátí bederní páteře.
 • speciální materiály: V posledních letech se vyvíjí moderní materiály, které přispívají k většímu komfortu při používání bederních pásů. Díky speciálním vláknům je možné udržovat stálou teplotu, odvádět pot i zamezovat zápachu. K výrobě těchto materiálů se využívají různé moderní technologie.
 • peří: Oblíbené jsou i péřové bederní pásy, které představují optimální ochranu zad při sportu, volném času atd. Bederní pásy z peří využívají úžasné izolační vlastnosti tohoto materiálu. Vzniká tak suché teplo, které je pro oblast bederní páteře nejlepší. Předejdete tak problémům způsobeným prochladnutím zad. Tyto bederní pásy však prohřívají i břicho. Díky tomu bederní pásy pomáhají ženám při menstruačních bolestech.
 • Akupresurní pásy: Na trhu se můžeme také setkat s akupresurními bederními pásy, které dobře fixují bederní oblast. Mají vyztužené body, které jsou uzpůsobené tak, aby stimulovaly akupunkturní body v těle člověka.

Bederní pásy lze také dělit podle způsobu uchycení. Pohodlné je uchycení suchými zipy. Různé je i vyztužení bederních pásu. Nejčastěji se používá kovové a plastové vyztužení či spirálové dlahy.
Různé jsou i designy bederních pásů. Moderní pásy jsou dnes nenápadné a jejich konstrukce je pěkně provedená.
Výběr konkrétního bederního pásu se odvíjí i od toho, při jaké aktivitě ho chcete používat, a jak často ho chcete nosit. Hodláte ho mít jen při sportovním tréninku, nebo ho chcete mít k celodennímu nošení? Vyberte si bederní pás podle vlastních parametrů


Diskuse (19 komentářů)

JIRKA, (14. 03. 2012 11:24) Reagovat
Potřeboval bych nějakej speciální bederní pás na motorku. Nevíte o nějaké značce či modelu, která je za přiměřenou cenu a přitom skutečně za něco stojí? Díky
Hynek, (11. 07. 2012 09:20) Reagovat
Podívejte se na nějaké weby, které přímo nabízejí různé pomůcky pro motorkáře, tam najdete vhodné zpevňovací pásy.
Drahomíra, (15. 08. 2012 07:40) Reagovat
Ja jsem si hodně zvykla nosit bederní pas. Je příjemný a opravdu zaručí, že oblast ledvin je v teple.
Lucka, (06. 09. 2012 06:40) Reagovat
Já se právě ze začátku bála, že mi bude nepohodlný, ale dnes už se fakt vyrábějí kvalitní výrobky.
Katka, (24. 10. 2012 13:01) Reagovat
A jaký konkrétní pás máte doma? Rozhlížím se po nějakém a pořád si nemůžu vybrat.
Anna, (14. 11. 2012 08:23) Reagovat
Sportovní - z funkčních materiálů. Používám ho v létě u táborácích či jiných posezení venku. Nepřekáží mi a svůj účel splní. Jsem totiž náchylná na močové cesty a myslím, že v prevenci mi právě pomáhá i bederní pás.
Irena, (14. 02. 2013 08:29) Reagovat
Já mám přesně na tyhle účely z ovčí vlny. Je příjemný na nošení.
Týna, (28. 03. 2013 08:28) Reagovat
Já mám také bederní pás z ovčí vlny. Používám ho, když jdu na nějaký pěší výlet a je horší počasí.
Sandra, (17. 04. 2013 13:02) Reagovat
Teď jsem začala běhat, tak jsem si také koupila bederní pás,abych nenastydla. Ne pořád je tak hezké počasí jako dnes a myslím, že člověku snadno nafouká na záda, když chvíli běží a chvíli jen jde. Běžet v jednom kuse zatím nedám...
Zdena, (31. 05. 2013 06:48) Reagovat
Běháte-li i v chladnější počasí, je bederní pás určitě žádoucí, zvlášť když třeba celou dobu neběháte a občas se i zastavíte či jen jdete.
Nela, (01. 10. 2014 10:18) Reagovat
Právě kvůli běhání taky teď uvažuju o bederním pásu. Začala sem běhat na jaře a nechce se mi přestávat teď s podzimem. Akorát se bojím nastydnutí, na močové cesty jsem docela náchylná. Nevíte, jestli existují bederní pásy přímo pro běžce?
Ája, (06. 06. 2013 05:59) Reagovat
Konečně jsem si koupila bederní pás. zatím jsem ho měla jen několikrát, ale jsem s ním spokojená.
Bess, (14. 06. 2013 14:09) Reagovat
A liší se bederní pás nějakou svou velikostí, nebo jsou nastavitelné? Díky
Daniela, (09. 07. 2013 09:51) Reagovat
Jsou různé druhy, ale asi budou nastavitelné.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bederní pás.cz
Kontakty