Úvod Bederní pásy

Bederní pásy

Bederní pásy se stávají čím dál více oblíbenou pomůckou mnohých, kteří mají problémy s bederní páteři, ale i těch, kteří se bolesti bederní páteře snaží předejít. Bederní pásy mají na oblast beder pozitivní vliv díky působením tepla, ale i působením přírodních materiálů, ze kterých jsou pásy vyrobené.
Některé bederní pásy jsou i s vibracemi. To ještě více podporuje účinek těchto pomůcek.

Fotolia 1250655 Subscription LBederní pás má více funkcí. Mezi hlavní funkce patří:

 • ochrana bederní páteře: Jde o ochranu proti poškození bederní páteře, ale i tepelnou ochranu zamezující prochladnutí oblasti bederní páteře. Bederní páteř by si před chladem a poškozením měli chránit především sportovci, kteří se vystavují více rizikům prochladnutí i úrazu. Tepelnou ochranu bederní páteře ještě více zajišťují speciálně vyhřívané bederní pásy.
 • podporuje správné držení těla: Díky bedernímu pásu budete nuceni mít správné držení těla. Nebudete se tak muset na tuto oblast tolik soustředit.
 • prevence: Je vhodnou prevencí. Předejdete totiž prochladnutí i špatnému držení těla.
 • hojivý účinek: Působí hojivě na některá onemocnění související s bederní páteří.
 • relaxační účinek: Nošení bederního pásu je pohodlné a vy se budete cítit celkově lépe.

Většina bederní pásů je přizpůsobená tak, že je můžete nosit po celý den. Lze je používat při aktivitách vsedě, leže, vestoje i pohybu a mnohé jsou natolik pohodlné, že vám nebudou vadit ani v noci.

Rozmanitost bederních pásů

Máme různé druhy bederní pásů. Nejčastěji rozlišujeme:

 • neoprenové bederní pásy: Neoprenové bederní pásy jsou vhodné pro prohřátí a zpevnění oblasti bederní páteře, ale pomáhají také odstraňovat podkožní tuk.
 • tepelně regulační materiál: Pomáhá vám udržet optimální teplotu, která je vyhovující pro bederní páteř. I bederní pásy z tepelně regulačního materiálu by měly mít výztuž.
 • prodyšná pletenina: Díky tomuto materiálu se nebudete potit a vaše bederní páteř bude mít potřebný komfort. I zde je pevná výztuž.
 • kombinované bederní pásy: Jsou vyrobené z pevného opasku a neoprenového bederního pásu. Díky této kombinaci máte zaručené zpevnění i prohřátí bederní páteře.
 • speciální materiály: V posledních letech se vyvíjí moderní materiály, které přispívají k většímu komfortu při používání bederních pásů. Díky speciálním vláknům je možné udržovat stálou teplotu, odvádět pot i zamezovat zápachu. K výrobě těchto materiálů se využívají různé moderní technologie.
 • peří: Oblíbené jsou i péřové bederní pásy, které představují optimální ochranu zad při sportu, volném času atd. Bederní pásy z peří využívají úžasné izolační vlastnosti tohoto materiálu. Vzniká tak suché teplo, které je pro oblast bederní páteře nejlepší. Předejdete tak problémům způsobeným prochladnutím zad. Tyto bederní pásy však prohřívají i břicho. Díky tomu bederní pásy pomáhají ženám při menstruačních bolestech.
 • Akupresurní pásy: Na trhu se můžeme také setkat s akupresurními bederními pásy, které dobře fixují bederní oblast. Mají vyztužené body, které jsou uzpůsobené tak, aby stimulovaly akupunkturní body v těle člověka.

Bederní pásy lze také dělit podle způsobu uchycení. Pohodlné je uchycení suchými zipy. Různé je i vyztužení bederních pásu. Nejčastěji se používá kovové a plastové vyztužení či spirálové dlahy.
Různé jsou i designy bederních pásů. Moderní pásy jsou dnes nenápadné a jejich konstrukce je pěkně provedená.
Výběr konkrétního bederního pásu se odvíjí i od toho, při jaké aktivitě ho chcete používat, a jak často ho chcete nosit. Hodláte ho mít jen při sportovním tréninku, nebo ho chcete mít k celodennímu nošení? Vyberte si bederní pás podle vlastních parametrů


Diskuse (19 komentářů)

Michal, (12. 07. 2013 07:42) Reagovat
Na jaře jsem si kupoval bederní pás na běhání. bál jsem se, aby byl pohodlnej a aby mi při běhání nijak nevadil a jsem spokojenej. Teď ho sice téměř nepoužívám, ale na podzim bude zase dobrej.
Vera, (17. 09. 2013 15:33) Reagovat
Dnes jsem dostala bederni pas, protože mam problemy s bederni pateri. chtela bych vedet o nem vice. Aspon to, z ceho je zhotoven /ze neni z kovu ani z peri, to vidim/ a jak se ma pouzivat /kolik hodin denne, ma se v tom spat atd./ Dekuji za odpoved. Vera.
Kika, (03. 12. 2013 04:32) Reagovat
To záleží na konkrétním modelu, který máte. Dnes se bederní pásy vyrábějí z různého materiálu a od toho se odvíjí i jejich použití. Některé se hodí na nošení jako prevence proti chladu, jiné se nosí častěji. Nebyl k bedernímu pásu nějaký návod? Poptala bych se přímo u prodejce.
Míša, (02. 02. 2015 06:38) Reagovat
Nemáte někdo tip na to, jaký bederní pás si pořídit na doma. Snažíme se doma nepřetápět, a tak mám v zimě doma trochu chladno. Jsem vcelku otužilá, tak mi to nevadí, ale pákrát jsem měla potíže s močovými cestami, tak jsem přemýšlela, jestli to nemůže být způsobené tímto a zda by mi nepomohl bederní pás.
Lenka Kohoutová, (03. 10. 2017 07:42) Reagovat
Dobrý den, nošení bederního pásu po operaci páteře je doporučeno, ale jak ho moc utahovat, aby plnil svoji funkci? Má se jen lehce zapnout suchými zipy, nebo utáhnout co možná nejvíce? Děkuji za odpověď.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bederní pás.cz
Kontakty