Úvod Kdy vyhledat lékaře?

Kdy vyhledat lékaře?

DoktorBolesti bederní páteře má čas od času téměř každý. Kdy je bolest nezávažná a kdy je lepší vyhledat lékaře? Vyhledejte lékaře v případě dlouhodobé bolesti, či pokud bolest bederní páteře provázejí i další potíže. Dalšími potížemi jsou obvykle vystřelování bolesti do dalších částí těla, mravenčení nohou, horečka, zvracení atd.

Lékař pro vyšetření bolesti bederní páteře nejčastěji používá rentgen a počítačovou tomografii, ale také scintigrafii, myelografii a neurologické vyšetření.


Diskuse (23 komentářů)

vv, (11. 06. 2013 11:18) Reagovat
Já vím, že možné je asi vše, ale spíš by mě zajímalo, jestli má někdo zkušenost, že by se mu něco takového stalo a jak se to projevovalo. Děkuji moc za případné zkušenosti.
Jirka, (04. 07. 2013 07:25) Reagovat
Samozřejmě asi víte, že bez rentgenu a dalšího vyšetření vám nikdo nedá přesnou odpověď, ale já osobně si myslím, že kdyby se vám něco stalo s ledvinami, že by vás bolest donutila k lékaři, ale také to asi není vždy pravda. Kamarád mi vyprávěl, že měl jednou nalomené žebro, které utlačovalo plíci a také se to nezjistilo. Na druhou stranu naraženina bederní páteře bolí dlouho.
F., (01. 08. 2013 13:21) Reagovat
Skutečně? Vždyť ten kamarád musel kvůli tomu hůř dýchat ne? to by cítil, že se pořádně nenadechne...
Karel, (10. 07. 2014 05:48) Reagovat
Já myslím, že to možné je, že se nalomené žebro může dělat neplechu až po čase. Ale jinak chci uklidnit, co se týče naražení té bederní páteře. To zpravidla bolí dlouho. a pokud to nebyla velká bolest, která vás hned nedohnala, tak ledviny zřejmě budou v pořádku, zvlášť když nemáte jiné příznaky.
Milan, (04. 09. 2014 05:22) Reagovat
Já si kdysi narazil bederní páteř a bolelo mě to ještě několik měsíců. Nešel jsem s tím k lékaři, takže snad to bylo jen naražený. Vždy mi to hodně bolelo, když jsem si sedal a když jsem se zvedal. Kdybych věděl, že mi to bude bolet tak dlouho, tak bych pro jistotu zašel k lékaři.
Hanka, (04. 06. 2015 12:54) Reagovat
Tak říká se, že naraženina často bolí více než zlomenina. Já takhle trpěla s naraženými žebry. Ještě dlouhou potom, když jsem se smála, tak to zabolelo.
Jana, (30. 08. 2015 12:26) Reagovat
Mám v posledních týden docela velké bolesti bederní páteře. Procházím teď stimulací na umělé oplodnění. Může to být dáno léky, nebo mám hledat příčinu jinde? Mám pocit takové táhlé bolesti - je to nepříjemné, ale zase ne přímo bolestivé.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bederní pás.cz
Kontakty